Sob27. %.
Historie Full of Energy
PDF Tisk Email

Historie klubu by vydala na celou knížku a rozhodně se nadá mluvit o nějakém stereotypu. V životě klubu proběhlo mnoho zvratů a některé věci jsou dokonce i po letech nepublikovatelné. Každopádně tady je ve zkratce naše cesta:
Začátkem léta 1988 dalo 11 neratovických motorkářů svému koníčku nový směr. Na československé socialistické silnice vyrazili Full of Energy se jménem klubu nastříkaným na zádech bund (v té době pro nás byly totiž nášivky prakticky nedostupné). V dobách předrevolučních opravdu ojedinělý úkaz a kdoví jak by to s tímto "projevem amerikanismu" dopadlo nebýt toho,  že po 2 sezónách odježděných bez větších konfliktů s policií přišla změna režimu.

barvy-1988

Po otevření hranic, kdy se k nám začali dostávat informace ze západu ve větší míře došlo samozřejmě k dalšímu posunu klubu a tak jsme si v následujících letech začali budovat svou první klubovnu ve sklepě pod neratovickou hospodou U Žebráka. V duchu tradičních motoklubů byly sepsány stanovy, které do té doby existovaly pouze v ústní podobě, bylo zvoleno vedení klubu a zásadní změnou prošel i nápis na zádech,  který se změnil na první barvy v podobě nášivky.

V průběhu těchto let jsme se postupně vystřídali ve vojenských službách, pár lidí odešlo a nový přišli. Naše akce se soustředily především na jízdy po republice.

barvy-1991

Období po revoluci bylo ve zkratce hodně divoké a svobodné a z téhle části historie klubu je ohromné množství naprosto šílených historek. Opravdu jsme si to užívali a nad některými „výkony“ zůstává dodnes rozum stát :-)

Rok 1995 přináší první „Setkání příznivců jedné stopy“ s dvoudenním programem a to v autokempu Rozkoš, který jsme pravidelně už čtvrtý rok ve stejnou dobu okupovali. Přes prakticky nulovou propagaci přijelo asi osmdesát motorek, čímž bylo rozhodnuto o pokračování. Tak se vlastně zrodil první motosraz FOE '95. A jelikož FOE dělají motorkáři pro motorkáře, řekli jsme si, že všechny pohostíme. Dali jsme tedy každému zadarmo piv co vypil (to se drželo ještě 4 roky, pak za nákupní cenu) a k tomu i pečená prasata (až do roku 2006 kdy už nebylo možné všechny nakrmit).

V letech 1997 - 2003 se klub stáhnul z klubové scény, aby našel sebe sama. V těchto letech mnoho členů odešlo, ale jezdilo se dál, začalo se jezdit do zahraničí a ke srazu přibylo i pořádání výroční párty. Se zásadní změnou uvnitř klubu se svezla změna barev a přestěhoval se i clubhouse.

barvy-1997

Následně jsme se snažili především upevnit vztahy uvnitř klubu a hodně energie jsme věnovali kvalitní přípravě našeho srazu a párty. Jezdili jsme opravdu hodně a neutekl nám skoro žádný motosraz, motopárty, motozávody… V té době jsme se začali rozhlížet i po motoscéně v zahraničí, kde jsme našli neuvěřitelnou vstřícnost a pohostinnost a dnes tam máme opravdu hodně (někdy až osobních) přátel.

Po tomhle hlubokém nádechu jsme se vrátili, abychom dokázali, že do rodiny českých motocyklových klubů patříme. 14. 5. 2005 jsme se po souhlasu všech MC klubů v ČR stali Full of Energy MC Czech.

barvy-2003

V současnosti (kromě navštěvování nepřeberného množství motorkářských akcí u nás i v zahraničí) pořádáme pět pravidelných vlastních akcí: sraz FOE od roku 1995, Anniversary Party od roku 2003, Spring Party od roku 2004, sraz Kokořínská MOTOjízda od roku 2008 a sraz MotoLužany od roku 2011.

A tady rozhodně příběh nekončí…